NOUTATI — 26 May 2017

Pe 22 mai, Primăria comunei Mihail Kogălniceanu a atribuit contractul cu numărul 6504 „Amenajare și modernizare drumuri, comuna Mihail kogălniceanu, județul Constanța“. Estimat inițial la suma de 4.813.472 de lei, fără TVA, contractul a fost adjudecat de firma câștigătoare care a venit cu prețul de 3.525.999,14 lei fără tva. Proiectul este accesat prin Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Lucrarea pentru care s-a încheiat acest contract este finanţată de MDRAP până în 2019 în baza unui buget multianual. În anul 2017 se va executa 45% din lucrare, restul urmând a fi executat eşalonat în funcţie de alocările bugetare de la MDRAP, respectând graficul general de realizare a investiţiei, până la 31.12.2019, potrivit documentației de atribuire.

Sursa: Litoral TV

administrator